Умова рівноваги важеля. Правило моментів. Прості механізми. Завдання та рішення. Додаток закону рівноваги важеля до блоку: золоте правило механіки Золоте правило механіки

Розділи: Фізика

Тип уроку:урок засвоєння нового матеріалу

Цілі уроку:

  • Освітні:
    • знайомство із застосуванням простих механізмів у природі та техніці;
    • формувати навички аналізу джерел інформації;
    • встановити експериментально правило рівноваги важеля;
    • формувати вміння учнів проводити досліди (експерименти) і робити їх висновки.
  • Розвиваючі:
    • розвивати вміння спостерігати, аналізувати, зіставляти, узагальнювати, класифікувати, складання схем, формулювання висновків з вивченого матеріалу;
    • розвивати пізнавальний інтерес, самостійність мислення та інтелекту;
    • розвивати грамотну усне мовлення;
    • розвивати навички практичної роботи.
  • Виховні:
    • моральне виховання: любов до природи, почуття товариської взаємодопомоги, етика групової роботи;
    • виховання культури в організації навчальної праці.

Основні поняття:

  • механізми
  • важіль
  • плече сили
  • блок
  • воріт
  • похила площина
  • клин
  • гвинт

Обладнання:комп'ютер, презентація, матеріал (робочі карти), важіль на штативі, набір вантажів, лабораторний набір на тему «Механіка, прості механізми».

ХІД УРОКУ

I. Організаційний етап

1. Вітання.
2. Визначення відсутніх.
3. Перевірка готовності учнів до уроку.
4. Перевірка підготовленості класного приміщення до уроку.
5. Організація уваги .

ІІ. Етап перевірки домашнього завдання

1. Виявлення факту виконання домашнього завдання всім класом.
2. Візуальна перевірка завдань у робочому зошиті.
3. З'ясування причин невиконання завдання окремими учнями.
4. Питання щодо домашнього завдання.

ІІІ. Етап підготовки учнів до активного та свідомого засвоєння нового матеріалу

«Я Землю міг би повернути важелем, лише дайте мені точку опори»

Архімед

Відгадайте загадки:

1. Два кільця, два кінці, а посередині гвоздик. ( Ножиці)

2. Дві сестри гойдалися – правди домагалися, а коли досягли, то зупинилися. ( Терези)

3. Кланяється, кланяється – прийде додому – розтягнеться. ( Сокира)

4. Що за диво-велетень?
Тягне руку до хмар,
Займається працею:
Допомагає зводити будинок. ( Підйомний кран)

– Подивіться ще раз уважно на відгадки та назвіть їх одним словом. «Зброя, машина» у перекладі з грецької означає «механізми».

Механізм- Від грецького слова "???? v?" - зброю, споруда.
Авто– від латинського слова « machina»споруда.

– Виявляється звичайна палиця – це найпростіший механізм. Хто знає, як він називається?
– Давайте разом сформулюємо тему уроку: ….
– Відкрийте зошити, запишіть число та тему уроку: «Прості механізми. Умови рівноваги важеля.
– Яку мету ми маємо з вами поставити сьогодні на уроці…

IV. Етап засвоєння нових знань

«Я Землю міг би повернути важелем, лише дайте мені точку опори» – ці слова, які є епіграфом нашого уроку, Архімед сказав більше 2000 років тому. А люди досі їх пам'ятають і передають із вуст у вуста. Чому? Чи мав рацію Архімед?

- Важелі почали застосовуватися людьми в давнину.
- Як ви думайте, навіщо вони потрібні?
– Звісно, ​​щоб легше було працювати.
- Першою людиною, що застосувала важіль, був наш далекий доісторичний предок, який палицею зрушував з місця важкі камені в пошуках їстівного коріння або дрібних тварин, що ховалися під корінням. Так-так, адже звичайна палиця, що має точку опори, навколо якої її можна повертати, - це і є справжнісінький важіль.
Є багато свідчень, що у древніх країнах – Вавилоні, Єгипті, Греції – будівельники широко використовували важелі під час підйому та перевезенні статуй, колон і величезного каміння. Тоді вони не здогадувалися про закон важеля, але вже добре знали, що важіль в умілих руках перетворює важкий тягар на легкий.
Важіль– є складовою майже кожної сучасної машини, верстата, механізму. Екскаватор риє канаву – його залізна «рука» з ковшем діє як важіль. Шофер змінює швидкість автомобіля за допомогою важеля перемикання швидкостей. Аптекар розвішує порошки на аптекарських дуже точних терезах, головна деталь цих ваг - важіль.
Скопуючи грядки на городі, лопата в наших руках теж стає важелем. Різноманітні коромисла, рукоятки та ворота це все важелі.

– Давайте познайомимося із простими механізмами.

Клас розділений на шість експериментальних груп:

1-я вивчає похилу площину.
2-я вивчає важіль.
3-тя вивчає блок.
4-та вивчає комір.
5-та вивчає клин.
6-я вивчає гвинт.

Робота проводиться за описом, запропонованим кожній групі у робочій карті. ( Додаток 1 )

За відповідями учнів складаємо схему. ( Додаток 2 )

– З якими механізмами ви познайомилися…
– Навіщо служать прості механізми? …

Важіль- Тверде тіло, здатне обертатися навколо нерухомої опори. Насправді роль важеля можуть грати палиця, дошка, лом тощо.
Важіль має точку опори та плече. Плечо– це найкоротша відстань від точки опори до лінії дії сили (тобто перпендикуляр, опущений з точки опори на лінію дії сили).
Зазвичай силами, прикладеними до важеля, можна вважати вагу тіл. Одну з сил ми називатимемо силою опору, іншу – рушійною силою.
На малюнку ( Додаток 4 ) Ви бачите рівноплечий важіль, який використовується для врівноваження сил. Прикладом такого застосування важеля можуть бути ваги. Як ви вважаєте, що станеться, якщо одна з сил збільшиться в 2 рази?
Правильно, ваги вийдуть із рівноваги (показую на звичайних вагах).
Як ви вважаєте, чи є спосіб урівноважити більшу силу меншою?

Хлопці, пропоную вам у ході міні-експериментувивести умову рівноваги важеля.

Експеримент

На столах стоять лабораторні важелі. Давайте разом з вами з'ясуємо, коли важіль перебуватиме в рівновазі.
Для цього повісьте на гачок з правої сторонина відстані 15 см від осі один вантаж.

  • Врівноважте важіль одним вантажем. Виміряйте ліве плече.
  • Врівноважте важіль, але вже двома вантажами. Виміряйте ліве плече.
  • Врівноважте важіль, але вже трьома вантажами. Виміряйте ліве плече.
  • Врівноважте важіль, але вже чотирма вантажами. Виміряйте ліве плече.

– Які висновки можна зробити:

  • Де сила більша, там плече менше.
  • У скільки разів сила збільшилася, у стільки разів плече поменшало,

- Давайте сформулюємо правило рівноваги важеля:

Важель перебуває в рівновазі тоді, коли сили, що діють на нього, обернено пропорційні плечам цих сил.

- А зараз спробуйте записати це правило математично, тобто формулу:

F 1 l 1 = F 2 l 2 => F 1 / F 2 = l 2 /l 1

Правило рівноваги важеля було встановлене Архімедом.
З цього правила випливаєщо меншою силою можна врівноважити за допомогою важеля велику силу.

Релаксація: Закрийте очі та прикрийте їх долонями. Уявіть аркуш білого паперу та спробуйте подумки написати на ньому своє ім'я, прізвище. Наприкінці запису поставте крапку. Тепер забудьте про літери та згадуйте тільки точку. Вона повинна здаватися вам повільними і легкими похитуваннями, що рухається з боку в бік. Ви розслабилися… приберіть долоні, розплющте очі, ми з вами повертаємось у реальний світ повні сил та енергії.

V. Етап закріплення нових знань

1. Продовжіть фразу …

  • Важіль – це… тверде тіло, що може обертатися навколо нерухомої опори
  • Важель знаходиться в рівновазі, якщо… сили, що діють на нього, обернено пропорційні плечам цих сил.
  • Плечо сили – це… найкоротша відстань від точки опори до лінії дії сили (тобто перпендикуляр, опущений з точки опори на лінію дії сили).
  • Сила вимірюється у …
  • Плечо сили вимірюється у …
  • До простих механізмів належать... важіль та його різновиди: – клин, гвинт; похила площина та її різновиди: клин, гвинт.
  • Прості механізми потрібні для… того, щоб отримати виграш у силі

2. Заповнити таблицю (самостійно):

Знайдіть у пристроях прості механізми

№ п/п Назва пристроїв Прості механізми
1 ножиці
2 м'ясорубка
3 пила
4 сходи
5 болт
6 плоскогубці,
7 ваги
8 сокира
9 домкрат
10 механічний дриль
11 ручка швейної машини, педаль або ручне гальмо велосипеда, клавіші піаніно
12 зубило, ніж, цвях, голка.

ВЗАЄМОКОНТРОЛЬ

Перенесіть оцінку після взаємоконтролю до карти самооцінки.

Чи мав рацію Архімед?

Архімед був упевнений, що не існує такого важкого вантажу, який би не підняти людині – треба лише скористатися важелем.
І все ж таки Архімед перебільшив можливості людини. Якби Архімед знав, як величезна маса Земної кулі, то він, мабуть, утримався б від вигуку, що приписувався йому легендою: «Дайте мені точку опори, і я підніму Землю!». Адже для переміщення землі всього на 1 см руці Архімеда довелося б пройти шлях 10 18 км. Виявляється, щоб зрушити Землю на міліметр довге плече важеля має бути більшим за короткий у 100 000 000 000 трл. разів! Кінець цього плеча пройшов би шлях у 1 000 000 трл. кілометрів (приблизно). А на таку дорогу людині знадобилося б багато мільйонів років! Але це тема іншого уроку.

VI. Етап інформації учням про домашнє завдання, інструктаж щодо його виконання

1. Підбиття підсумків: що нового дізналися на уроці, як працював клас, хто з учнів працював особливо старанно (оцінки).

2. Домашнє завдання

Усім: § 55-56
Бажаючим: скласти кросворд на тему «Прості механізми у мене вдома»
Індивідуально: підготувати повідомлення чи презентацію «Важелі у живій природі», «Сила наших рук».

– Заняття закінчено! До побачення, всього вам доброго!

Чи знаєте ви, що таке блок? Це така кругла штуковина з гаком, за допомогою якої на будовах піднімають вантажі на висоту.

Схоже на важіль? Ледве. Однак блок теж є простим механізмом. Більше того, можна говорити про застосовність закону рівноваги важеля до блоку. Як це можливо? Давайте розберемося.

Додаток закону рівноваги

Блок являє собою пристрій, який складається з колеса з жолобом, яким пропускають, трос, мотузку або ланцюг, а також прикріпленої до осі колеса обойми з гаком. Блок може бути нерухомим та рухомим. У нерухомого блоку вісь закріплена, і вона не рухається під час підйому або опускання вантажу. Нерухомий блок допомагає змінити напрямок дії сили. Перекинувши через такий блок, підвішений вгорі, мотузку, ми можемо піднімати вантаж вгору, самі при цьому перебуваючи внизу. Однак виграшу у силі застосування нерухомого блоку нам не дає. Ми можемо уявити блок у вигляді важеля, що обертається навколо нерухомої опори – осі блоку. Тоді радіус блоку дорівнюватиме плечам, прикладеним з двох сторін сил, - сили тяги нашої мотузки з вантажем з одного боку та сили тяжіння вантажу з іншого. Плечі будуть рівними, відповідно, виграшу в силі немає.

Інакше справа з рухомим блоком. Рухомий блок переміщається разом із вантажем, він лежить на мотузці. У такому разі точка опори в кожен момент часу буде знаходитися в місці зіткнення блоку з мотузкою з одного боку, вплив вантажу буде доданий до центру блоку, де він і кріпиться на осі, а сила тяги буде додана в місці зіткнення з мотузкою з іншого боку блоку . Тобто плечем ваги тіла буде радіус блоку, а плечем сили нашої тяги – діаметр. Діаметр, як відомо, вдвічі більше радіусу, відповідно, плечі розрізняються по довжині вдвічі, і виграш у силі, що отримується за допомогою рухомого блоку, дорівнює двом. Насправді застосовують комбінацію нерухомого блоку з рухомим. Закріплений угорі нерухомий блок не дає виграшу в силі, проте допомагає піднімати вантаж, стоячи внизу. А рухомий блок, переміщаючись разом з вантажем, збільшує силу, що прикладається, вдвічі, допомагаючи піднімати великі вантажі на висоту.

Золоте правило механіки

Виникає питання: а чи дають пристрої, що застосовуються, виграш у роботі? Робота є твір пройденого шляху на прикладену силу. Розглянемо важіль з плечима, що розрізняються вдвічі по довжині плеча. Цей важіль дасть нам виграш у силі вдвічі, проте вдвічі більше плече при цьому пройде вдвічі більший шлях. Тобто, незважаючи на виграш у силі, досконала робота буде однакова. В цьому і полягає рівність робіт при використанні простих механізмів: у скільки разів ми маємо виграш у силі, у стільки разів, ми програємо на відстані. Це правило називається золотим правилом механіки, і воно застосовне абсолютно до всіх простих механізмів. Тому прості механізми полегшують працю людини, але не зменшують роботу, яку вона виконує. Вони просто допомагають переводити одні види зусиль до інших, зручніші у конкретній ситуації.

Важелем називають тверде тіло, яке може обертатися навколо нерухомої точки.

Нерухливу точку називають точкою опори.

Добре знайомий вам приклад важеля – гойдалка (рис. 25.1).

Коли двоє на гойдалках врівноважують одне одного?Почнемо зі спостережень. Ви, звичайно, помічали, що двоє людей на гойдалках врівноважують один одного, якщо вони мають приблизно однакову вагу і вони знаходяться приблизно на однаковій відстані від точки опори (рис. 25.1, а).

Мал. 25.1. Умова рівноваги гойдалок: а – люди рівної ваги врівноважують один одного, коли сидять на рівних відстанях від точки опори; б - люди різної ваги врівноважують один одного, коли важчий сидить ближче до точки опори

Якщо ці двоє сильно відрізняються за вагою, вони врівноважують один одного лише за умови, що важчий сидить набагато ближче до точки опори (рис. 25.1, б).

Перейдемо тепер від спостережень до дослідів: знайдемо з досвіду умови рівноваги важеля.

Поставимо досвід

Досвід показує, що вантажі рівної ваги врівноважують важіль, якщо вони підвішені на однакових відстанях від точки опори (рис. 25.2 а).

Якщо ж вантажі мають різну вагу, то важіль знаходиться в рівновазі, коли більш важкий вантаж знаходиться в стільки разів ближче до точки опори, у скільки разів його вага більша, ніж вага легкого вантажу (рис. 25.2, б, в).

Мал. 25.2. Досліди щодо знаходження умови рівноваги важеля

Умова рівноваги важеля.Відстань від точки опори до прямої, вздовж якої діє сила, називають плечем цієї сили. Позначимо F 1 та F 2 сили, що діють на важіль з боку вантажів (див. схеми у правій частині рис. 25.2). Плечі цих сил позначимо відповідно l1 і l2. Наші досліди показали, що важіль знаходиться в рівновазі, якщо прикладені до важеля сили F 1 і F 2 прагнуть обертати його в протилежних напрямках, причому модулі сил обернено пропорційні плечам цих сил:

F1/F2 = l2/l1.

Ця умова рівноваги важеля була встановлена ​​на досвіді Архімедом у 3-му столітті до н. е.

Умову рівноваги важеля ви зможете вивчити на досвіді лабораторної роботи № 11.

Муніципальна бюджетна загальноосвітня установа Михейківська середня школа Ярцевського району Смоленської області Урок на тему «Прості механізми. Застосування закону рівноваги важеля до блоку» 7 клас Склав та провів вчитель фізики вищої категорії Лавнюженков Сергій Павлович 2016 – 2017 уч.год Цілі уроку (плановані результати навчання): Особистісні: формування умінь керувати своєю навчальною діяльністю; формування інтересу до фізики під час аналізу фізичних явищ; формування мотивації постановкою пізнавальних завдань; формування вміння вести діалог на основі рівноправних відносин та взаємної поваги; розвиток самостійності у придбанні нових знань та практичних умінь; розвиток уваги, пам'яті, логічного та творчого мислення; усвідомлення учнями своїх знань; Метапредметні: розвиток уміння генерувати ідеї; розвивати вміння визначати цілі та завдання діяльності; проводити експериментальне дослідження за запропонованим планом; на підставі результатів експерименту формулювати висновок; розвивати комунікативні навички під час організації роботи; самостійно оцінювати та аналізувати власну діяльність з позиції отриманих результатів; використовувати різні джерела отримання інформації. Предметні: формування уявлення про прості механізми; формування вміння розпізнавати важелі, блоки, похилі площини, коміри, клини; чи дають прості механізми виграш у силі; формування вміння планувати та проводити експеримент, на підставі результатів експерименту формулювати висновок. Хід уроку № п. п 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Діяльність вчителя Діяльність учня Примітки Організаційний етап Підготовка до уроку Етап повторення та перевірки засвоєння пройденого матеріалу Робота з картинками, робота в парах – усне оповідання За планом, взаємоперевірка , цілепокладання Організаційно-діяльнісний етап: допомога і контроль над роботою учнів Фізмитка Організаційно-діяльнісний етап: практична робота, актуалізація та цілепокладання Етап практичного закріплення отриманих знань: розв'язання задач Етап закріплення пройденого матеріалу Збір установки Введення поняття «важіль», постановка цілей Введення поняття «плечо сили» Експериментальне підтвердження правила рівноваги важеля Самооцінка Розв'язують задачі Взаємоперевірка Відповідають на питання Етап обговорення домашнього завдання Записують домашнє завдання 10 Етап рефлексії: пропонується учням виділити своїми враженнями в усній та письмовій формі Вчитель: Сьогодні на уроці ми заглянемо у світ механіки, вчитимемося порівнювати, аналізувати. Але перш за все виконаємо ряд завдань, які допоможуть розкрити таємничі двері ширше і показати всю красу такої науки, як механіка. На екрані кілька картинок: Що виконують ці люди? (механічну роботу) Єгиптяни будують піраміду (важіль); Людина піднімає (за допомогою брами) з криниці воду; Люди котять бочку на корабель (похила площина); Чоловік піднімає вантаж (блок). Вчитель: Складіть за планом розповідь: 1. Які умови необхідні механічної роботи? 2. Механічна робота – це ……………. 3. Умовне позначення механічної роботи 4. Формула роботи … 5. Що прийнято за одиницю виміру роботи? 6. Як і на честь якого вченого її названо? 7. У яких випадках робота позитивна, негативна чи дорівнює нулю? Вчитель: А тепер подивимося на ці картинки ще раз і звернемо увагу на те, як ці люди виконують роботу? (Люди використовують довгу палицю, воріт, пристрій похилої площини, блок) Вчитель: Учні: Прості механізми Вчитель: Правильно! Прості механізми. Як ви думаєте на яку тему на уроці ми будемо з Вами Як можна назвати одним словом дані пристосування? сьогодні говорити? Учні: Про прості механізми. Вчитель: Правильно. Темою нашого уроку будуть прості механізми (запис теми уроку в зошиті, слайд з темою уроку) Поставимо собі за мету уроку: Разом з дітьми: вивчити, що таке прості механізми; розглянути види простих механізмів; умова рівноваги важеля. Вчитель: Хлопці, а як ви думаєте, для чого застосовують прості механізми? Учні: Їх застосовують зменшення сили, що ми прикладаємо, тобто. на її перетворення. Вчитель: Прості механізми є у побуті, й у складних заводських машинах тощо. Діти, в яких побутових приладах та пристроях є прості механізми. Учні: Ваги важільні, ножиці, м'ясорубка, ніж, сокира, пила і т.д. Який простий механізм є у підйомного крана. Учні: Важіль (стріла), блоки. Вчитель: Сьогодні ми докладніше зупинимося на одному з видів простих механізмів. Він знаходиться на столі. Що це за механізм? Учні: Це важіль. Підвісимо вантажі на одне з плечей важеля і, використовуючи інші вантажі, врівноважимо важіль. Подивимося, що вийшло. Ми бачимо, що плечі у грузиків відрізняються один від одного. Давайте качнемо одне з плечей важеля. Що ми бачимо? Учні: Похитнувшись, важіль повертається у положення рівноваги. Вчитель: Що називається важелем? Учні: Важель – це тверде тіло, яке може обертатися навколо нерухомої осі. Вчитель: Коли важіль перебуває у рівновазі? Учні: 1 варіант: однакова кількість вантажів на однаковій відстані від осі обертання; 2 варіант: більше вантаж – менша відстань від осі обертання. Вчитель: Як називається така залежність у математиці? Учні: Назад пропорційна. Вчитель: З якою силою вантажі діють на важіль? Учні: Вага тіла внаслідок тяжіння Землі. P = Fтяж = F F 1 F 2 l 2 l 1 де F1 – модуль першої сили; F2 – модуль другої сили; l1 – плече першої сили; l2 – плече другої сили. Це правило встановив Архімед в III столітті до нашої ери. Завдання: За допомогою брухту робітник піднімає ящик масою 120кг. Яку силу він прикладає до більшого плеча важеля, якщо довжина цього плеча 1,2 м, а меншого плеса 0,3 м. Яким буде виграш у силі? (Відповідь: Виграш у силі дорівнює 4) Розв'язання задач (самостійно з подальшою взаємоперевіркою). 1. Перша сила дорівнює 10 Н, а плече цієї сили 100 см. Чому дорівнює друга сила, якщо її плече дорівнює 10 см? (Відповідь: 100 Н) 2. Робочий за допомогою важеля піднімає вантаж вагою 1000 Н, при цьому він додає силу 500 Н. Яке плече більшої сили, якщо плече меншої сили 100 см? (Відповідь: 50 см) Підбиття підсумків. Які механізми називаються простими? Які види найпростіших механізмів ви знаєте? Що таке важіль? Що таке плече сили? Яке правило рівноваги важеля? Яке значення мають прості механізми у житті людини? Д/з 1. Читати параграф. 2. Перерахуйте прості механізми, які виявите вдома та ті, які людина використовує у повсякденному житті, записавши їх у таблицю: Простий механізм у побуті, у техніці Вид простого механізму 3. Додатково. Підготувати повідомлення про один простий механізм, що застосовується в побуті, техніці. Рефлексія. Закінчи пропозиції: тепер я знаю, ………………………………………………………….. я зрозумів, що……………………………………… ……………………… я вмію……………………………………………………………………. я можу знайти (порівняти, проаналізувати і т.п.) ……………………. я самостійно правильно виконав ………………………………... я застосував вивчений матеріал у конкретній життєвій ситуації …………. мені сподобався (не сподобався) урок …………………………………

§ 03-і. Правило рівноваги важеля

Ще до Нашої Ери люди почали застосовувати важеліу будівельній справі. Наприклад, на малюнку ви бачите використання важеля для підйому ваг при будівництві пірамід в Єгипті.

Важелемназивають тверде тіло, що може обертатися навколо певної осі.Важель - це не обов'язково довгий і тонкий предмет. Наприклад, важелем є будь-яке колесо, оскільки воно може обертатися навколо осі.

Введемо два визначення. Лінією дії силиназвемо пряму, що проходить через вектор сили. Плечем силиназвемо найкоротшу відстань від осі важеля до лінії дії сили. З геометрії ви знаєте, що найкоротша відстань від точки до прямої – це відстань перпендикуляром до прямої.

Проілюструємо ці визначення. На малюнку зліва важелем є педаль. Вісь її обертання проходить через точку Про. До педалі додано дві сили: F 1 – сила, з якою нога тисне на педаль, та F 2 – сила пружності натягнутого троса, прикріпленого до педалі. Провівши через вектор F 1 лінію дії сили (зображена пунктиром), і, побудувавши до неї перпендикуляр з т. Про, ми отримаємо відрізок ОА – плече сили F 1

Із силою F 2 справа простіше: лінію її дії можна проводити, оскільки її вектор розташований вдало. Збудувавши з т.п. Проперпендикуляр на лінію дії сили F 2 , отримаємо відрізок ВВ – плече сили F 2 .

За допомогою важеля можна маленькою силою врівноважити велику силу. Розглянемо, наприклад, підйом відра з колодязя (див. рис. § 5-б). Важелем є колодязний воріт– колода з прикріпленою до неї вигнутою ручкою. Ось обертання воріт проходить крізь колоду. Меншою силою є сила руки людини, а більшою силою – сила, з якою ланцюг тягне вниз.

Праворуч показано схему ворота. Ви бачите, що плечем більшої сили є відрізок OB, а плечем меншої сили – відрізок OA. Видно що OA > OB. Іншими словами, плече меншої сили більше плеча більшої сили. Така закономірність справедлива як для ворота, але й будь-якого іншого важеля.

Досвіди свідчать, що при рівновазі важеляплече меншої сили у стільки разів більше за плече більше, у скільки разів більша сила більша за меншу:

Розглянемо тепер другий різновид важеля – блоки. Вони бувають рухомими та нерухомими (див. рис.).

Сподобалася стаття? Поділіться їй
Вгору